طلاق يك روزه توسط متخصص وكالت تهران

وكيل پايه يك مهريه طلاق

اعسار چيست؟

اعسار در قانون ما به‌معناي رنج و سختي است و حالتي‌ است كه فرد به ‌واسطه ي نداشتن سرمايه يا عدم دسترسي به مالش، توانايي پرداخت هزينه دادرسي يا ديون خود را ندارد.

 

اعسار از پرداخت مهريه چه شرايطي دارد؟

زماني‌كه زوجه (زن) جدا از بحث طلاق ، با دادن دادخواست، مهريه خود را از زوج (شوهر) مطالبه مي نمايد و در اين خصوص حكم الزام زوج (شوهر) به پرداخت مهريه زوجه صادر مي گردد و نيز زماني كه زوج قصد طلاق زوجه را دارد بايد مهريه را به طور كامل پرداخت كند. گاهي زوج(شوهر) قصد طلاق همسرش را دارد ولي توانايي پرداخت مهريه به صورت نقدي را ندارد؛ در اين صورت مرد ميتواند ضمن دادخواست اعسار، تقسيط پرداخت مهريه را تقاضا نمايد. براي اين كار بايد به يكي از دفاتر خدمات قضايي براي تقديم دادخواست اعسار مراجعه نمايد.

 

وكيل مهريه طلاق

 مدارك لازم براي دادخواست اعسار از مهريه : 

1-     راًي محكوميت به مهريه

2-     استشهاديه( شهادت كتبي دو نفر كه آشنا به وضع زندگي او هستند و از اعسارش مطلعند)،

3-     فرم صورت كليه ي اموال منقول وغيرمنقول

4-     ميزان وجوه نقدي در كليه­ي حساب هاي بانكي و فهرست كليه­ي نقل و انتقالات اموال در يك سال گذشته ميشود.

 

 

 

تقاضاي مكرر و مجدد درخواست تعديل مهريه  

از آنجايي كه وضعيت مالي زوج امري حدوثي و ناپايدار مي باشد، ميزان دارايي و درامد افراد هر روز تغيير ميكند، ممكن است در اثناي پرداخت مهريه مطابق حكم دادگاه ضمن اقساط اوضاع مالي آنها بهتر شود يا حتي بدتر شود. اينها مقدمه اي براي تقديم دادخواست تعديل است.

1-  در حالت اول ممكن است فرد اوضاع مالي‌اش بهبود يابد به نحوي كه از اعسار خارج شود.(مثلا پدر يا يكي از اقوام او فوت شود و از جانب آن شخص زوج، صاحب ارثي شود يا مثلا به سبب ارتقاي درجه شغلي اش حقوق ماهانه اش افزايش يابد.) به‌اين‌ترتيب زوجه (زن) همواره ميتواند تغيير شيوه پرداخت به جهت اضافه شدن آنرا از دادگاه بخواهد.

2-   در حالت دوم ممكن است زوج (شوهر) دچار مشكل يا بيماري شود و تا مدتي قادر به كاركردن نباشد يا به دليل افزايش قيمت سكه و اختلاف فاحش آن با مبناي توافق و دستور پرداخت توسط دادگاه زوج قادر به پرداخت آن نگردد يا مواردي از اين قسم دلايل ، به اين ترتيب وي (معسر) ميتواند تغيير شرايط پرداخت و تعديل آن را از دادگاه بخواهد (به اين وارد درخواست تعديل پرداخت مهريه مي گويند.)

 

با توجه به موارد معنونه از آنجايي كه دعاوي خانوادگي از جمله مهريه از آزاردهنده ترين دعاوي براي اشخاص هستند و دوندگي بسيار شديد و زيادي در دادگاه ي خانواده دارند، وكلاي ما در موسسه حقوقي .... در كنار شما هستند تا ضمن احقاق حقوق حقه شما عزيزان ، آرامش شما كماكان برقرار باشد.

.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ | ۰۸:۵۴:۰۴ | حسنوند
،

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

جستجوگر

درباره ما

,وکیل متخصص ملکی وکیل مهریه طلاق تهران متخصص وکالت مهریه طلاق شماره تماس 02177494347 09121404305 آدرس دفتر: تهران میدان رسالت ابتدای خیابان هنگام پلاک ۳۹ طبقه ۳ واحد ۹

رمزینه بارکد

آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 6
بازديد ديروز : 31
بازديد كل : 164

تبلیغ و آگهی